Az eseményt a könyvtár igazgatónője, Paula Horotan nyitotta meg. Beszédében elmondta, hogy nagyon örül ennek a rendhagyó könyvbemutatónak, főképp azért, mert az eseményre nagy számú közönség gyűlt össze. Ez is megmutatja, hogy a könyvtáraknak igen is helye van az oktatásban és a nevelésben. "A könyvtár egyesíti az embereket, anyanyelvtől függetlenül" - ezzel a gondolattal zárult a köszöntő.
Ezt követően Veres Erzsébet üdvözölte a közönséget és bemutatta az irónőt és munkásságát.
A népes gyermekhad várakozásteljes csicsergése hamar mély, figyelemteljes csenddé halkult, amikor Hajós Erika belefogott a rózsaszín sárkányról, a mindent tudó porcicáról és mamájánál nyaraló Liziről szóló történetbe.
A bemutató rendhagyó jellege abban rejlett, hogy nem sima, egyhangú felolvasásra került sor, hanem valami egészen másra. A gyermekek bevonásával igazi interaktív előadássá, mese-varázslássá vált az esemény. Az apróságok egyre növekvő lelkesedéssel reagáltak Hajós Erika kérdéseire. A történet folyamán a kicsik a képzelőerejük segítségével élték bele magukat a mesébe. Ehhez a szerző színes és hangos kellékekkel nyújtott számukra segítséget.
A mese erdeje, a gyermeki képzelet teremtő erejével, egyszerre megtelt élettel. Patakot és vízesést, tigrist és medvét, virágokat, varázsmadarakat, poros sünit és egy könyvtárat álmodtak az előkészítő osztályosok a pagonyba. A könyvtárról és mesebeli lakóiról már Hajós Erika szőtte tovább a szálat, persze ebben is segítségére voltak a kis bűvészek.
Az írónő szerint mindenki tud varázsolni, de főképp a gyermekek. A varázslathoz csak a meselátó szemekre és a mesehalló fülekre van szükség, de azért egy csepp nyitottság és egy csipetnyi képzelőerő sem árthat!
A gyermekek lelkesedése és a részvételi vágya, nomeg a meglehetősen színes fantáziavilága tanúbizonyságul szolgál arra, hogy a nyomtatott könyveknek és a könyvtárnak milyen nagy szerepe lehet a csemeték oktatásában, nevelésében és fejlesztésében egyaránt.